Aktualności

I że nie opuszczę cię aż do… ostatniej raty kredytu?

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, co roku na ślubnym kobiercu staje ponad 180 tys. par, a tylko w okresie czerwiec – wrzesień zawieranych jest 113 tys. małżeństw*. Wyprawienie wesela to obecnie wydatek rzędu ok. 50 tys. zł, niektórzy zamiast szukać oszczędności, zdecydują się na pozyskanie dodatkowych funduszy.Koszt kredytu gotówkowego na taki cel, w zależności od oferty może się różnić nawet o 14 tys. zł.

Jak podaje GUS, w 2016 r. zawarto ok. 195 tys. małżeństw, to o ponad 6 tys. więcej niż w roku poprzednim. Od 2013 r. jednak liczba ta utrzymuje się zwykle na poziomie ok. 180 tys. – dla porównania, w 1990 r. na ślubnym kobiercu stanęło ponad 255 tys. par, a jeszcze w 2010 r. ponad 228 tys. Nie jest zaskoczeniem fakt, że najwięcej małżeństw zawieranych jest w okresie letnim, czerwiec – wrzesień. Wtedy też musimy się liczyć z największymi kosztami. Co zrobić, aby ten szczególny dzień nie kojarzył się jedynie z długami do spłacenia?

Dokładny budżet ustrzeże przed nieplanowanymi wydatkami

Bardzo ważne, aby na początku planowania uroczystości ustalić nieprzekraczalny limit pieniędzy, które przeznaczymy na ten cel. Jest to istotne już przy tworzeniu listy gości. Jeżeli na przykład nasz budżet wynosi 20 tys. złotych, to nie łudźmy się, że uda nam się ugościć 150 osób. Zrezygnowanie z zaproszenia 10 osób z każdej strony, pozwoli na zaoszczędzenie nawet 5 tys. zł. Oczywiście kwoty te różnią się w zależności od tego, gdzie będziemy wyprawiać wesele.

Do oszacowanych kosztów całej uroczystości warto zawsze dodać ok. 10%. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnego stresu tuż przed ceremonią i podejmowaniem pochopnych decyzji o pożyczkach z niesprawdzonych miejsc.

Jeżeli szukamy oszczędności…

Z organizacją wesel wiążą się przesądy, które mają wpływ na wiele aspektów, od daty poczynając na ubraniu kończąc. Jeden z nich dotyczy niewyprawiania uroczystości w miesiącach bez litery „r” w nazwie. Może się okazać, że przez mniejsze zainteresowanie takimi miesiącami, ceny sali weselnej będą niższe. To samo dotyczy dnia tygodnia. Oczywiście, ze względu na fakt, że sobota jest dniem wolnym od pracy, jest to najwygodniejszy dzień na wzięcie ślubu. Jednak jeżeli zależy nam na oszczędzeniu pieniędzy, warto wziąć pod uwagę także inne dni, np. piątek.

Wyjątkowe wydarzenie musi być przemyślane

Obecnie, na wyprawienie średniej wielkości wesela musimy przeznaczyć co najmniej 50 tys. zł. Nie jest to mała suma, zwłaszcza dla tych, którzy nie mogą liczyć na pomoc ze strony rodziny lub po prostu nie chcą z niej skorzystać. Jeżeli wychodzimy z założenia, że to szczególne dni w życiu i należy je dobrze uczcić, pomyślmy już wcześniej, skąd wziąć na nie fundusze.

Załóżmy, że chcemy wyprawić wesele właśnie za 50 tys. zł i bierzemy kredyt na całą tę sumę. Przy takich kredytach prowizja wynosi średnio 5 – 17%, ale niektóre banki wymagają dodatkowych zabezpieczeń. Różnice w wysokości kwoty do spłacenia mogą być więc ogromne. Wystrzegajmy się pożyczania pieniędzy z niesprawdzonych źródeł, nie dajmy się też uwieźć chwilówkom, które można załatwić często od ręki, ale kosztem wysokiego oprocentowania i kosztów dodatkowych. Dokładnie obliczmy miesięczną ratę i całkowity koszt kredytu, ale sprawdźmy też, czy dany bank nie wymaga dokupienia ubezpieczeń 

Nie sprawdzając ofert możemy przepłacić nawet 14 tys. zł

ANG Spółdzielnia porównała 3 oferty dostępne obecnie na rynku. Eksperci wzięli pod uwagę zarówno opcje z ubezpieczeniem, jak i bez niego. Przy najkorzystniejszej ofercie na rynku bez ubezpieczenia, prowizja przy kredycie na 50 tys. zł na 5 lat wynosi 4,9%, oprocentowanie 8,59%, a rata miesięczna 1028 zł. Całkowita kwota do spłaty to 61 680 zł. Jest to nawet lepsza oferta od opcji z ubezpieczeniem, gdzie przy takich samych założeniach prowizja wynosi 7,9%, oprocentowanie 6,9%, a rata 1266 zł. Po 5 latach zapłacilibyśmy więc 75 960 zł.

Na rynku jest dostępnych bardzo wiele ofert kredytu gotówkowego, samodzielne porównanie kosztów i stwierdzenie czy wybrana przez nas oferta jest dobra jest często bardzo trudne dla klienta, dlatego warto poprosić o pomoc doradcę, który ma dostęp do dużej liczby opcji dostępnych na rynku. Szukając ofert na własną rękę możemy sporo przepłacić. Przy najmniej korzystnej obecnie opcji dostępnej w naszej ofercie bez ubezpieczenia, prowizja wynosi aż 16,99%, a całkowita kwota do spłaty jest o 9 tys. zł wyższa niż przy najkorzystniejszej ofercie i wynosi 70 539 zł 

 

* Dane opublikowane przez Polską Izbę Ubezpieczeń

Susan Benson
6 kwiecień 2021
Witam Szanowni Państwo, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym. Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, zalecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp przez: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczna stopa procentowa - Przystępna stopa procentowa w wysokości 3%. * Wysokie wskaźniki akceptacji * Elastyczna spłata - masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres od 1 do 30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza. * Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku funduszy. Skontaktuj się z moją firmą już teraz, możemy pomóc Ci w uzyskaniu pożyczki, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prześlij nam swoją prośbę o pożyczkę na ten adres e-mail sunshinefinancialgroupinc@gmail.com lub w WhatsApp pod numerem +447903159998 Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.