Aktualności

Sposób na niespłacany kredyt

Co zrobić, kiedy mamy problemy ze spłatą kredytu i jak wyjść z zadłużenia? Możliwości wyjścia z tych poważnych problemów znajdziesz tutaj.

Sposób na niespłacany kredyt

 

Piękne oczy pomagają w życiu w niektórych sytuacjach. Nie pomogą przy załatwianiu spraw większego kalibru jak przyznanie kredytu hipotecznego, czy gorzej – problemów ze spłatą. Takie przypadki wciąż zdarzają się - duża dostępność kredytów powoduje, że są klientki i klienci, którzy wpadają w problemy ze spłatą. Spróbujmy przyjrzeć się dlaczego tak się dzieje i znaleźć drogi do wyjścia z zadłużenia, którego nie jesteśmy w stanie spłacać.

 

Nie spłacam tylko przez chwilę

Powodów, dla których ktoś zaczyna mieć problemy ze spłatą zobowiązań jest wiele. Na niektóre z nich nie ma się wpływu, np. utrata pracy. To jednak w większości okres przejściowy. Jeśli nie byliśmy wystarczająco zapobiegliwi i nie posiadamy środków odłożonych na tak zwaną czarną godzinę pozostaje nam szczera rozmowa z bankowcem. Część banków zawiera w swoich umowach kredytowych zapisy o możliwości zawieszenia spłat kredytu. Wtedy sprawa jest oczywista – po prostu korzystamy z przysługującego nam prawa. Nawet jeśli takich zapisów nie ma, możemy zwrócić się do banku o takie zawieszenie. Przy ocenie naszej wiarygodności i wydaniu pozytywnej decyzji na plus zadziała dobra historia kredytowa. Jeśli do tej pory terminowo regulowaliśmy zobowiązania, szanse na dogadanie się z bankowcem w sprawie zawieszenia spłat na krótki okres będą zdecydowanie większe.

 

Jeśli chwila się wydłuża

Przypadki chodzą po ludziach, a życie niesie ze sobą pełno niespodzianek, także niezbyt miłych. Podobnie w finansach. Zmiana sytuacji rodzinnej, kłopoty zdrowotne, nieprzewidziane wydatki z tym związane, mogą w znacznym stopniu zachwiać naszą stabilnością finansową. Nie zawsze wtedy pieniędzy wystarczy na wszystko, pojawią się dylematy – zapłacić za leki, czy ratę kredytu? Jeśli takie decyzje musimy podejmować przez kolejne miesiące, doprowadza to zazwyczaj do opóźniania lub wręcz niespłacenia rat.

Jak rozsądnie zachować się w takiej sytuacji?

 

Podobnie jak powyżej, czym prędzej powinniśmy iść do banku i tam szczerze przedstawić nasze problemy. Ma tu służyć znalezieniu rozwiązania, a często w takiej sytuacji klienci chowają głowę w piasek myśląc, że jakoś to będzie, że za chwilę sytuacja się poprawi. Niestety, przeważnie nie poprawia się, zadłużenie i opóźnienia rosną. Dopuszczamy do złowrogiej sytuacji, kiedy to bank odzywa się do nas a treść pism, które otrzymujemy powoduje stres i zapowiada spore kłopoty. Wtedy znacznie maleje możliwość porozumienia się z bankiem w zakresie wstrzymania spłat, lub zastosowania innych rozwiązań mających na celu poprawę sytuacji..

 

Pogłębiamy kłopoty

Teoretycznie minęły czasy kredytów na oświadczenie klienta, lub przytaczane wyżej „piękne oczy”. Może poza sytuacjami, gdy bank w którym od lat mamy konto zaproponuje nam zdalnie limit kredytowy na rachunku lub pożyczkę bez zbędnych formalności. Często jednak pozabankowe firmy pożyczkowe kuszą w reklamach swoimi produktami, które można dostać łatwo i omalże od jednego kliknięcia w internecie. Co prawda kwoty są niewielkie, zazwyczaj nie pozwalające na realizację poważnych zakupów. Jednak na tyle duże, że zazwyczaj pozwalają na pokrycie rat, jakie mamy do zapłacenia w bankach.  Te pożyczki mają bardzo wysokie RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania ), sięgające kilkuset procent. Skuszeni zapewnieniem sobie chwilowego spokoju zaciągamy „chwilówkę” i wpadamy w pętlę zadłużenia. Kolejne bardzo drogie pożyczki  zaciągamy już tylko po to, aby móc regulować bieżące płatności innych kredytów, a nie samo zadłużenie. Zamiast tego potrzebny jest nam wtedy…

 

Program naprawczy

Nie ma sytuacji bez wyjścia, a każdy problem można rozwiązać pod warunkiem, że jest wola obu stron. Szczególnie zadłużony klient powinien wykazać wiele determinacji zakładając, wyjście z zadłużenia oznaczać będzie serię trudnych, życiowych decyzji i konieczność zaciągnięcia pasa.

Na problemy finansowe najlepiej spojrzeć całościowo. Jeśli posiadamy zadłużenie w wielu miejscach dogadanie się z jedną instytucją finansową niewiele przyniesie. Pozostałe wyślą komornika, który zablokuje nasze konta, a w skrajnym przypadku będzie licytował majątek. Co wtedy?

 

Po pierwsze, musimy zmienić radykalnie zachowania finansowe, które spowodowały nasze kłopoty i to od zaraz. Czyli, żadnych nowych kredytów, „chwilówek”, choćby dotychczasowi wierzyciele straszyli sądem i domagali się wpłat. Skoro nie mamy środków na spłatę obecnego zadłużenia, to dokładanie choćby złotówki więcej do spłaty tylko pogorszy sytuację.

Po drugie, przeglądamy i analizujemy listę stałych i doraźnych wydatków. Tam gdzie można – ograniczamy, lub najlepiej eliminujemy. Racjonalizacja domowego budżetu potrafi zdziałać cuda w uzyskaniu dodatkowych wolnych środków.

A najważniejsze co nas czeka to…

 

Szczera rozmowa

Realnie przedstawiając sytuację, zachowując pokorę i gotowość do racjonalnego postępowania podejmujemy dialog z bankami i ewentualnie innymi wierzycielami. Procedury bankowe często są bezduszne, przepisy nie pozwalają na wciągnięcie w ocenę możliwości kredytowych emocji i empatii. Jednak pamiętajmy o tym, że bankowiec udzielając kredytu spodziewa się zarobku na odsetkach jakie płacimy. W związku z tym, wbrew pozorom nie jest zainteresowany wchodzeniem na drogę sądową i wysyłaniem komorników, aby ściągnąć siłowo zadłużenie. Bo na ogół w tej sytuacji dostaje mniej niż chciałby.

 

Przy poważnych kłopotach finansowych lekarstwem jest restrukturyzacja kredytu, choć nie w każdym przypadku. Można wydłużyć okres spłaty kredytu, co przyniesie obniżenie raty. Można też okresowo zawiesić spłaty np. do czasu znalezienia dodatkowego źródła dochodu. Możliwości jest wiele, a warunek jeden – szczery dialog. Trzeba rozmawiać, a nie chować głowy w piasek. Mówić otwarcie prawdę o swojej sytuacji. Bardzo ważny jest też czas reakcji. Czym wcześniej zaczniemy rozmawiać z bankiem o swoich problemach, tym więcej uda się „ugrać”. Z czysto ludzkich powodów zostaniemy ocenieni jako Ci, którym być może warto i w tym przypadku zaufać. Im dłużej będziemy odwlekać porozumienie z bankiem, tym wyjście z długów będzie trudniejsze i na pewno bardziej bolesne.

 

Zapamiętaj jeszcze:

Odwagi! Jeśli masz kłopoty finansowe, nie potrafisz sobie z tym poradzić samodzielnie, z różnych przyczyn unikasz rozmowy z bankowcem, warto zasięgnąć porady eksperta. On za ciebie nie spłaci długów, ale wspomoże radą i ustali plan działania.

Susan Benson
17 listopad 2020
Witam, Potrzebujesz pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, zalecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp przez: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturalnych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczne oprocentowanie 3%. * Wysokie wskaźniki akceptacji * Elastyczna spłata - masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres 1-30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza. * Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku funduszy. Skontaktuj się z moją firmą już teraz, możemy pomóc Ci w uzyskaniu pożyczki, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku o pożyczkę za pośrednictwem: E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com WhatsApp: +447903159998 Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.
Camilla Karlsen
6 październik 2020
CZEŚĆ; Czy potrzebujesz pożyczki? Świadczymy wszystkie rodzaje usług pożyczkowych: pożyczka osobista, pożyczka biznesowa, pożyczka hipoteczna, pożyczka samochodowa, pożyczka konsolidacyjna, pożyczka na opłacenie rachunków i wiele innych. Potrzebujesz kredytu na sfinansowanie projektu? Możemy wesprzeć Cię pożyczką na realizację projektów takich jak: budowa Twoich domów, biur, gospodarstw, a także sfinansowanie projektów turystycznych, Twojej firmy czy projektu, do którego potrzebujesz finansowania zewnętrznego. Potrzebujesz funduszu inwestycyjnego? Możemy inwestować w Twoje duże projekty. Jest to zarezerwowane dla firm poszukujących inwestorów do finansowania swoich projektów badawczych, projektów dotyczących nieruchomości, przejęć i innych potrzeb biznesowych. WYBIERZ NAJLEPSZE OPCJE POŻYCZKI JUŻ TERAZ !!! Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych usług, skontaktuj się z nami za pośrednictwem tego adresu e-mail: novaglobalfinances@gmail.com lub WhatsApp: +31642117819 Co oferujemy; Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe. Oferujemy zarówno pożyczki zabezpieczone, jak i niezabezpieczone, a także możesz ubiegać się o pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe z bardzo rozsądną stopą procentową. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych. Możemy pomóc! NOVA GLOBAL FINANCIAL SERVICES jest spółką zależną jednej z najsilniejszych grup finansowych w Europie i na świecie z dużym kapitałem. Realizujemy strategię bycia obecnym tam, gdzie spotyka się wzrost, łącząc klientów z możliwościami, które generuje, pomagając firmom rozwijać się, gospodarkami prosperować, a osobom fizycznym realizować ich ambicje. Od wielu lat udzielamy niezliczonych kredytów. . Aby uzyskać więcej informacji o ofercie pożyczki, zapraszamy do kontaktu: Imię i nazwisko: Camilla Karlsen (pracownik centrum pożyczkowego) E-mail kontaktowy: (novaglobalfinances@gmail.com) WhatsApp: (+31642117819)